Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Kobieta potrafi

Redaktor admin on 19 Wrzesień, 2011 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Zostaw komentarz do tego wpisu

12.IX.2011r. w Toruniu odbyła się Konferencja Kobieta potrafi. Organizatorem przedsięwzięcia jest toruński oddział Europejskiej Unii Kobiet Sekcji Polskiej wraz z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich. Patronatem Honorowym Konferencję objęli: Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent m. Torunia Michał Zaleski.

Tematem przewodnim był sukces kobiecy, jego geneza, następstwa oraz to czy bywa zakaźny i czy można i trzeba sie nim dzielić. W panelu wystąpiły kobiety znane i uznawane za te, które osiągnęły sukces; Minister Elżbieta Radziszewska – Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, Wojewoda Ewa Mes, Posłanki Domicela Kopaczewska i Joanna Mucha, Dziennikarka Roku i bizneswoman Olga Kozierowska, Prezes Firmy LA PERLA -Kalina Ben Sira, toruńska Radna i Bankowiec Barbara Królikowska-Ziemkiewicz, Elżbieta Olszewska – dyrektor O/toruńskiego Fundacji ABC XXI – cała Polska czyta dzieciom oraz Małgorzata Bruzda-Radna Gminy Sicienko-organizatorka Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych na wsi. O tym, że warto i trzeba promować Panie przekonywały Przewodnicząca Europejskiej Unii Kobiet Barbara Bielicka Malinowska i Przewodnicząca Oddziału toruńskiego Stowarzyszenia Aleksandra Łukomska-Smulska/prywatnie przedsiębiorca toruński. Moderatorem spotkania była znana toruńska dziennikarka i pisarka Karina Obara.
Panie obroniły tezę, że KOBIETA POTRAFI – nie tylko osiągnąć SUKCES w wielu dziedzinach, ale też nim się cieszyć, dzielić i zarażać. Podkreślano, że sukces nie ma płci i jest dostępny nie tylko dla mężczyzn, ale i dla KOBIET w takim samym stopniu. Uczestniczki Konferencji podjęły próbę położenia kresu podziałom na KOBIETY WIEJSKIE I MIEJSKIE, które w taki sam zdeterminowany sposób dążą do sukcesu, realizacji marzeń, stanowisk i funkcji, a różnią się wyłącznie tym, że jedne “ŚPIĄ NA WSI A INNE W MIEŚCIE”. Konferencja udowodniła, że ZACZĄŁ SIĘ DOBRY OKRES DLA KOBIET!!! Podkreślano sens działań, które umożliwią proces wychodzenia z CIENIA jak największej liczbie PAŃ, podkreślano SENS PROMOWANIA KOBIET, pokazywania tych najbardziej aktywnych w poszczególnych regionach kraju. W Konferencji udział wzięli Panowie, na co dzień współpracujący z EUK-SP. Organizatorki Konferencji podkreśliły znakomitą współpracę z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim i  Prezydentem m. Torunia Michałem Zaleskim, którym osobiście podziękowała przybyła na Konferencję Przewodnicząca Europejskiej Unii Kobiet Sekcji Polskiej Barbara Bielicka Malinowska.
Europejska Unia Kobiet, to jedyna w Europie Organizacja kobieca która posiada sekcje narodowe w poszczególnych krajach członkowskich – promująca kobiety, uczestnicząca w budowie PAŃSTWA OBYWATELSKIEGO.
W organizację Konferencji osobiście zaangażowały się i włożyły ogrom pracy członkinie Zarządu oddziału toruńskiego  EUK-SP-Panie: Kamila Pietrzak, Lidia Goss, Aleksandra Kontowicz, Krystyna Karpińska, Wanda Dzwonkowska, Katarzyna Smulska i Aleksandra Nowakowska.

Komentarz

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)