Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Najważniejszy pierwszy dzień

Redaktor admin on 7 Październik, 2011 dostępny w Porady. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Zostaw komentarz do tego wpisu

Stosując tych 7 punktów w pracy wywrzesz nie tylko dobre wrażenie na szefie i kolegach, ale zapoczątkujesz Twoją drogę ku błyskotliwej karierze.

1. Bądź dobrze poinformowana. Przed pierwszym dniem pracy zadbaj o to, by mieć zebrane przy sobie wszystkie niezbędne informacje. Te dane to:

a. Adres firmy i numer telefonu firmy, numer telefonu przełożonego.
b. Nazwisko przełożonego lub osoby, z którą masz się spotkać
c. Miejsce (piętro i numer pokoju) i godzina spotkania, bądź godziny pracy
d. Dokumenty jakie masz donieść
e. Dress Code – czyli strój służbowy obowiązujący w Twoim nowym miejscu pracy.

Dzięki zadbaniu o powyższe szczegóły będziesz pierwszego dnia na czas i do tego odpowiednio ubrana. W razie potrzeby będziesz w stanie połączyć się z przełożonym, bądź inną odpowiedzialną za Ciebie osobą.

2. Prezentuj pozytywną postawę. Im bardziej pogodną osobą jesteś, tym łatwiej przyjdzie Twoim nowym kolegom i Twojemu szefowi z Tobą pracować. A Twoja osoba będzie się im dobrze kojarzyć. Pozytywna postawa pomoże Ci przezwyciężyć trudne początki.

3. Uważnie słuchaj. Pierwszego dnia pracy to Ty jesteś nowicjuszem. Nawet jeśli jesteś lepiej wyedukowana od osoby, która Cię uczy nowych obowiązków – zamień się w słuch, nie pouczaj.
Każda firma ma wypracowany swój indywidualny sposób postępowania, swoje wewnętrzne zasady. Im szybciej się ich nauczysz tym łatwiej odniesiesz sukces w nowym miejscu pracy. Od pierwszych dni słuchaj i ucz się jak najwięcej.

4. Pytaj. Zawsze, kiedy nie jesteś pewna czy dobrze zrozumiałaś polecenie dopytaj. Kiedy nie wiesz, jak dane zadanie wykonać wypytaj o szczegóły. Na początku pracy każdy jest przygotowany na to, że się uczysz i by Ci pomagać. Wykorzystaj ten czas jak najlepiej. Im więcej się dowiesz, tym łatwiej i precyzyjniej wykonasz Twoje obowiązki.

5. Ucz się. Dowiedz się jaka wiedza jest przydatna w wykonywaniu Twoich zadań. Jeśli masz jasno sprecyzowane cele zawodowe – zdobywaj wiedzę, która pomoże Ci je zrealizować. Czytaj książki pomocne w rozwoju kariery, takie jak moje opracowanie –„Dzisiaj awans, jutro podwyżka”, przeglądaj strony www z pomocnymi informacjami, takie jak Kobieta sukcesu, czy Centrum kariery. Dokształcaj się – bierz udział w kursach. Jeśli Twój pracodawca oferuje szkolenia – skorzystaj z nich.

6. Przejmuj inicjatywę. Gdy nadarzy się ku temu okazja przejmij inicjatywę. Kiedy nie jesteś pewna, czy podołasz danemu zadaniu powiedz o tym i poproś o wsparcie doświadczonych pracowników. Firmy lubią osoby, które są proaktywne. Bycie proaktywnym to pierwszy z nawyków skutecznego działania według Coveya.

7. Informuj przełożonego o zaawansowaniu Twoich prac. Kiedy otrzymałaś wieloetapowe zadanie – informuj na jakim etapie się znajdujesz. Kiedy nie będziesz wiedzieć jak ruszyć dalej – zapytaj w pierwszej kolejności osobę wyznaczoną na Twojego opiekuna. Kiedy zlecane zadania Ci nie odpowiadają, albo przeciwnie bardzo Ci leżą informuj o tym przełożonego. Im lepszy kontakt nawiążesz z przełożonym, tym łatwiej będzie mu zlecać odpowiadające Twoim preferencjom zadania, bądź zaproponować Ci szkolenie pogłębiające Twoje umiejętności.

(Źródło: http://kobieta-sukcesu.informativo.pl)

Komentarz

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)