Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Różowa Piła

Redaktor admin on 20 Październik, 2011 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Zostaw komentarz do tego wpisu

Rak piersi jest najczęściej występującym rodzajem nowotworu. Zapada na tę chorobę ponad 12 tys. kobiet i niestety umiera ok. 5 tys. kobiet rocznie. Nie musi tak jednak być. Jego wczesne bowiem wykrycie daje duże szanse na wyleczenie. Aby promować walkę z rakiem piersi w Pile zorganizowano Powiatowy Dzień Zdrowia Piersi, który połączony był z Marszem Zdrowia na Różowo. Wszystko zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile Stowarzyszenie Pilski Klub Amazonek oraz Państwową Inspekcję Sanitarną w Pile.

Dzień Zdrowia Piersi podzielony został na dwie części. Pierwsza rozpoczęła się w Pilskim Domu Kultury o godzinie 10:00. Było to spotkanie poświęcone profilaktyce raka piersi oraz program okolicznościowy uczniów. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Pile.

Rak piersi jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia kobiet, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Przez ten nowotwór, co 6 minut ktoś umiera. Statystyki mogą być mniej przerażające, jeśli upowszechnią się badania, które robione regularnie mogą wykryć raka we wczesnej fazie rozwoju i tym samym dać szansę na jego wyleczenie. Dlatego tak ważne jest, by promować profilaktykę raka piersi, nie tylko wśród kobiet, ale całego społeczeństwa, a październik, który jest miesiącem walki z rakiem piersi jest do tego znakomitym terminem. Z chorobą lepiej i łatwiej walczyć poprzez profilaktykę. Moda na zdrowie jest czymś ważniejszym niż nakaz bycia zdrowym. Więc życzę wszystkim, abyście byli modni a więc zdrowi, mówił poseł Adam Szejnfeld, który został zaproszony na wykład w Pilskim Domu Kultury.

Drugą częścią był Marsz Zdrowia, który przeszedł naszymi ulicami już po raz VI. Marsz zakończył się na ulicy Śródmiejskiej, gdzie zorganizowano happening.

Wszystko to zorganizowano w ramach odbywających się Powiatowych Obchodów Dnia Zdrowia Piersi.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Komentarz

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)