Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Fleximamy robią biznes!

Redaktor admin on 29 Październik, 2011 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Zostaw komentarz do tego wpisu

Warszawa, dnia 25 października 2011 – Rusza nowa inicjatywa dla przedsiębiorczych mam. „Fleximama robi biznes” to projekt szkoleniowo-networkingowy dla wszystkich aktualnych i przyszłych mam, które decydują się na własną firmę. I próba odpowiedzi na brak pewności siebie polskich mam zakładających biznes.

Polskie kobiety są przedsiębiorcze: 35% polskich firm należy do pań. Wyprzedzają nas tylko Rumunki i Greczynki. Źródło przedsiębiorczości kobiet to głównie własna ambicja i chęć ucieczki z nieelastycznego rynku pracy po urodzeniu dziecka. Ważną rolę odgrywa impuls ze strony pracodawcy, czyli zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego i wychowawczego. Jak pokazują badania firmy Tax Care – firmy prowadzone przez kobiety są mniej dochodowe niż męskie i koncentrują się wokół drobnego biznesu, niewymagającego ryzyka. Przeszkodami w założeniu i prowadzeniu własnej firmy są przeważnie braki wiedzy i warsztatu z zakresu prawa, marketingu, księgowości oraz e-commerce. W rezultacie mamy pozostają bez pracy lub decydują się na nieelastyczny etat – obie opcje są szkodliwe dla ich rozwoju lub rodziny.

Szkolenia „Fleximama robi biznes” mają być odpowiedzią na brak wiedzy i doświadczenia  w drobnym biznesie. Zajęcia prowadzą zarówno specjalistki w swoich dziedzinach (PR, marketing, prawo), jak i właścicielki firm, które weryfikują teorię w praktyce i chcą podzielić się wiedzą z mamami początkującymi w biznesie. Tematyka szkoleń dotyczy tworzenia sklepów internetowych, przedszkoli, restauracji i kawiarni oraz wszystkiego, co wiąże się z marketingiem i formalną stroną prowadzenia firmy. Szkolenia odbywają się w dni powszednie oraz soboty – tak, aby pomóc mamom, które na co dzień opiekują się dziećmi. Pierwsze szkolenie „Fleximama robi Public Relations” odbędzie się już 18 listopada.
Więcej informacji: http://fleximama.pl

Źródło: http://sukcespisanyszminka.pl

Komentarz

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)