Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Wielkopolska PO zadowolona z wyników wyborów

Redaktor admin on 6 Listopad, 2011 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Zostaw komentarz do tego wpisu

Ocena minionej kampanii wyborczej, podsumowanie wyników wyborów parlamentarnych oraz dyskusja na temat najbliższych planów dla regionu i kraju, to główne tematy odbytego w dniu 5 listopada br. posiedzenia Rady Regionu Wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej. Zjazd poprzedziło posiedzenie Zarządu Regionu PO, na którym m.in. powołano Sekretariat ds. Infrastruktury.

Wynik wyborczy PO w Wielkopolsce był lepszy niż cztery lata temu i dlatego jesteśmy zadowoleni z tych wyborów. Jeżeli weźmiemy pod uwagę porównanie procentowe i relacje do wyniku ogólnopolskiego PO, to we wszystkich okręgach uzyskaliśmy wyższe poparcie niż 4 lata temu. Mamy ośmioro senatorów i 18 posłów. Przez następne cztery lata, ze względu na drugą falę kryzysu finansowego w strefie euro, będziemy musieli włożyć dużo wysiłku w działalność partyjną, tak aby móc dobrze przygotowanym przystąpić do kolejnych wyborów – mówił poseł Rafał  Grupiński.

Poseł Adam Szejnfeld, prezentując szczegółowe wyniki wyborów, podkreślił świetny wynik Platformy Obywatelskiej w zakresie wsparcia kobiet w ich karierze politycznej. PO wprowadziła do parlamentu łącznie 80 pań, co dało w Sejmie 35%. Żadna inna partia nie tylko liczebnie, ale i procentowo nie może się z nami równać w ilości posłanek i senatorek – mówił poseł Adam Szejnfeld.

Marta Łasak

Asystenta posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl


Komentarz

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)