Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Filmowy Poznań

Redaktor admin on 18 Listopad, 2014 dostępny w Po godzinach. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

18. MFFD OFF CINEMA 19-23.11.2014

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA po raz osiemnasty zaprezentuje najciekawsze dokonania światowego kina dokumentalnego. W tym roku rozpoczynamy przygodę z dokumentem w szerszym, niż tylko filmowym, kontekście. Pierwszą jaskółką rozszerzonej formuły festiwalu będzie spotkanie z mistrzynią reportażu literackiego – Małgorzatą Szejnert.

Spośród ponad 200 filmów nadesłanych do selekcji, 33 znalazły się w programie konkursowym. Oceni je Jury w składzie: przewodniczący – Marcel Łoziński, jeden z najwybitniejszych polskich twórców filmów dokumentalnych; Krzysztof Miller – fotograf i fotoreporter wojenny , Urszula Tes – filmoznawczyni, Anita Piotrowska- krytyczka filmowa, jurorka polskich i zagranicznych festiwali filmowych oraz Ileana Cecanu specjalistka w dziedzinie promocji kina, dystrybutorka filmów i jurorka międzynarodowych wydarzeń filmowych. Jury przyzna nagrody: Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek.

Podczas festiwalu odbędą się liczne wydarzenia i pokazy specjalne, spotkania z twórcami, wystawy o tematyce filmowej, koncerty filmowo-muzyczne, warsztaty filmowe i fotograficzne, wykłady naukowe i panele dyskusyjne. Odbędzie się retrospektywny przegląd filmów dokumentalnych Ireny Kamińskiej, jednej z najbardziej cenionych autorek z Polskiej Szkoły Dokumentu, która zostanie uhonorowana Platynowym Zamkiem 18. OFF CINEMA / za całokształt twórczości.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem Festiwalu. – PROGRAM 18 MFFD OFF CINEMA

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)